To, že je iPad skvělým nástrojem pro prezentování, je již delší dobu známo. Aplikace Keynote patří mezi velmi silné zbraně pro vytváření prezentací a třeba v mém případě získala jedno z předních míst mezi nejčastěji využíványmi nástroji. iPad, respektive App Store, však nabízí mnohem více možností, jak dostat do svých prezentací, seminářů, workshopů nebo třeba vyučovacích hodin interaktivitu a pestrost.

Vybral jsem pro vás pět výborných aplikací pro iPad, jejichž využíváni vám pomůže při tvorbě a samotném prezentování a nabídne několik možností navíc oproti “prostému” využívání aplikace Keynote či podobného řešení.

Využíváte pro prezentace na iPadu nástroje, které zde nejsou uvedeny? Budu rád, když svými tipy v komentářích pomůžete ostatním.

Haiku Deck

Stahujte zde

Haiku Deck

Můj osobní favorit, jednoduchá, intuitivní a přehledná aplikace pro tvorbu prezentací. Nevýhodou je vyšší cena za šablony, které si stahujete. Výsledkem jsou však vizuálně působivé prezentace, které vytvoříte na pár klepnutí. Má integrovaný jednoduchý a funkční vyhledávač obrázků.

Corkulous Pro

Stahujte zde

Corkulous

Corkulous je propracovaná nástěnka, jež je primárně určena pro rozvoj nových nápadů, nicméně je skvělé využitelná také pro prezentace myšlenek v týmu. Na nástěnku můžete připínat fotky, post-it lístečky, kontakty a další. Vyzkoušejte, určitě štojí za to.

Educreations

Stahujte zde

Educreations

Educreations vám umožní využít iPad jako bílou tabuli (whiteboard) a současně nahrávat celý průběh vytváření poznámek. Samozřejmostí. Je vkládání fotek, textu nebo ručních poznámek různých barev.

Perspective

Stahujte zde

Perspective

Netradiční nástroj pro vytváření, prezentaci a sdílení audiovizuálního obsahu založeného na datech. Rozhodně doporučuji vyzkoušet, výborná “storytelling” aplikace.

Idea Flight

Stahujte zde

Idea Flight

Poslední skvělá aplikace nabízí sdílení obsahu mezi až třiceti dalšími iPady prostřednictvím Bluetooth nebo Wi-Fi sítě. Obsahuje také další funkcionality, které posouvají prezentaci obsahu na jinou úroveň, stejně jako integraci s LinkedIn nebo Dropbox.