V poslední části miniseriálu o mých oblíbených šetřících aplikacích bych vám rád představil své další favority. Již v prvním díle jsem se zmínil třeba o aplikaci KAYAK, která dokáže zpracovávat letenky, jízdenky nebo třeba potvrzení o rezervaci v hotelu. Ve druhém díle jsem kroužil kolem aplikace TextGrabber + Translator, s jejíž pomocí dokáží v zahraničí během krátké chvíle „přelouskat“ například jídelní lístek.

Ještě jednou (a naposledy) bych vás rád pozval na krátkou přednášku Proč mě okouzlil život „jen“ s iPadem, která se uskuteční 24. května v Praze a bude obsahovat vyprávění o mém životě s iPadem, zkušenostech, tipech a praktikách.

Pojďme se však nyní do jednotlivých aplikací.

TripAdvisor

Účel: Vyhledání hotelů, restaurací, kaváren a dalších ve městě nebo okolí.

V praxi: Přijedu do města a pokud není v okolí nikdo, kdo by mi dokázal poradit dobrou restauraci či kavárnu, mohu se spolehnout na TripAdvisor a to, že mě pošle vždy na jedno z nejlepších míst podle mého vkusu.

Speciality: Restaurace podle typu kuchyně, hodnocení návštěvníků, fotky míst.

Co mě zaujalo: Žebříček v naprosté většině případů souhlasí s realitou, TripAdvisor mě ještě nikdy nezklamal – co se týče kuchyně, kávy i hotelů.

Cena: Zdarma

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/tripadvisor-hotels-flights/id284876795?mt=8

TripAdvisor

Voice Reader

Účel: Čtení psaného textu v mnoha jazycích.

V praxi: V autě nebo kdykoliv se vám nechce očima brouzdat to iPadu, ale raději si pustíte mluvené slovo do sluchátek. Pro psané poznámky, webové stránky, PDF soubory, …

Speciality: Můžete otevřít PDF soubor, ten se překonvertuje do textu a aplikace vám jej přečte. Aplikace dokáže běžet na pozadí (necháte si číst PDF nebo delší text a u toho píšete poznámky nebo dohledáváte informace).

Co mě zaujalo: Čtení je skvěle zpracované, hlas příjemný a díky jednoduché konfiguraci přizpůsobitelný (rychlost atd.).

Cena: 1.99$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/voice-reader-text-to-speech/id422829104?mt=8

Voice Reader

Converter Touch HD

Účel: Převody možných i nemožných jednotek – velikosti, váhy, měny, … Co vás napadne.

V praxi: Široké možnosti a vlastnosti využitelné při cestování do zahraničí i pobytu doma. Není výjimkou, že chce člověk zjistit hodnotu v Kč, míru v metrech nebo váhu v kilogramech ve chvíli, kdy jsou mu nabízeny pouze informace v „neznámých“ jednotkách či měně.

Speciality: Spousta nástrojů v jednom a přesto zůstala apikace jednoduchá a přehledná. Skvělé ovládání.

Co mě zaujalo: Že již nepotřebuji další nástroje, vystačím si s Converterem Touch HD jako jedinou. Stahování měn (automaticky), drag&drop a intuitivní prostředí.

Cena: 1.99$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/converter-touch-hd-fastest/id412623134?mt=8

Converter Touch HD