Měl jsem během loňského roku chuť připravit pro své workshopy osobní produktivity pracovní sešit, který nebude “pouhými” v copycentru vytištěnými a svázanými A4 papíry s nízkou gramáží, u nichž začnou tikat hodiny odpočítávající poslední minuty jejich existence ve chvíli, kdy skončí workshop. Chuť se přetavila v projekt, který nedopadl tak, jak jsem si na začátku plánoval. Víte jak to je, žádný plán nevyjde na 100 %.

Z pracovního sešitu se totiž podařilo vytvořit produkt, který je od 1. září 2020 na trhu volně k prodeji. Na e-shopu papelote je k dispozici v několika variantách. Ještě před uvedením do prodeje jsme FOCUS notebook testovali s cca 130 lidmi. Psali jsme si v uzavřené skupině na Facebooku, setkávali se a pilovali jej do aktuální podoby.

Uzavřená skupina je nadále k dispozici každému, kdo si FOCUS notebook pořídí. Je v ní k dispozici spousta inspirace od uživatelů, fotky vyplněných FOCUS notebooků i rady, jak s ním naložit. Zároveň sdílíme tipy pro vyšší produktivitu ve všech oblastech života. Pořádáme webináře, na kterých se nejen učíme pracovat s FOCUS notebookem, ale klademe důraz hlavně na samotnou práci s prioritami. A připravujeme řadu dalších akcí.

FOCUS notebook - detail

FOCUS princip stojí na pěti základních pilířích:

 • Find Your Purpose (najdi svůj záměr)
 • Organize Your Activities (zorganizuj si své aktivity)
 • Concentrate Better to Boost Your Productivity (soustřeď se na provedení pro zvýšení produktivity)
 • Upgrade Yourself Everyday (zlepšuj své dovednosti)
 • Simplify Your Life (zjednodušuj vše ve svém životě)

Práce na prioritách není až tolik o nástroji, jako o rutinách a návycích, které si osvojíš. Není důležité, jestli používáš FOCUS notebook nebo svou oblíbenou aplikaci pro zaznamenávání úkolů. Nicméně jsme celý FOCUS notebook postavili tak, aby tě krok za krokem k produktivním návykům přivedl a zjednodušil ti jejich osvojení.

Ve FOCUS notebooku najdeš šablony, které ti pomohou rozsekat tvé nejdůležitější záměry až na úroveň splnitelných denních plánů. Mnoho lidí sní o tom, čemu všemu se budou ve svém životě věnovat. Všechny plány však často skončí ve chvíli, kdy vyprchá nadšení. FOCUS notebook ti pomůže dostat se i přes tuto překážku a vytrvat na své cestě za vysněnými záměry.

FOCUS notebook

K tomu používáme několik konceptů otestovaných s řadou profesionálů:

 1. Definujeme tvůj fenomenální úspěch – to, čeho chceš v krátkodobém horizontu, nejčastěji v průběhu následujích tří měsíců, dosáhnout.
 2. Určíme oblasti a aktivity, kterým bude potřeba se pro dosažení fenomenálního úspěchu věnovat.
 3. Nastavíme konkrétní výsledky, které v jednotlivých aktivitách signalizují zdárné dokončení.
 4. Připravíme a zaznamenáme další kroky, které k výsledku povedou.
 5. Naplánujeme další kroky na konkrétní dny.
 6. Pravidelně zrekapitulujeme tvou práci a nastavíme navazující další kroky.
 7. Dostaneme všechny výše uvedené body do návyku.

Ačkoliv k FOCUS notebooku dostaneš také další studijní materiály, jako je například FOCUS handbook, příručka pro práci s FOCUS notebookem, určitě se po čase dostaneš do situace, kdy si nebudeš vědět rady. Proto je, jak jsem psal, k dispozici FOCUS skupina na Facebooku, kde můžeš své překážky zmínit a velmi brzy očekávat reakce, ať už ze strany uživatelů nebo mě samotného.

FOCUS notebook na Facebooku

Pro ty, kdo čtou návody jen velmi neradi, je ve skupině připravený online webinář, kde FOCUS notebook a práci na prioritách procházíme krok za krokem. Samozřejmě nechybí ani čas vyhrazený na otázky a odpovědi.

A aby toho nebylo málo, rozhodli jsme se před časem organizovat také malé mastermind skupiny, ve kterých můžeš, zcela dobrovolně, sdílet s dalšími členy tvé skupiny trable a potenciální závazky. Díky principům mastermind skupiny získáš nejen doporučení a zpětnou vazbu, ale také skvělou podporu při práci na svých nejdůležitějších závazcích.

Pro koho je FOCUS notebook? Nejlépe to shrnuli lidé, kteří prošli testováním a formulovali to následovně:

 • Pro toho, kdo chce mít své hodnoty, priority a aktivity přehledně, na jednom místě. A podle toho se snadněji rozhodovat, co dělat a co ne.
 • Pro toho, kdo je pozorností rozostřený do mnoha směrů a chronicky nestíhá, protože je pro něj obtížné udržet focus na priority.
 • Pro toho, kdo hledá, jak se zaměřit na efektivitu, jak mít FOCUS a jak mezi malichernými úkoly řešit podstatné úkoly.
 • Pro toho, kdo potřebuje trochu zorganizovat život a nebojovat s chaosem.
 • Pro toho, kdo má v hlavě projekt a chtěl by ho dotáhnout.

Zápisník, který si pořídíš, není jen o papírovém nástroji. Je to balíček služeb, nových kontaktů a zkušeností, které tě povedou k práci na tom, co je pro tebe nejdůležitější. Budu moc rád, pokud se k nám připojíš.