Ačkoliv jsem měl trošku obavy, že mi v loňském roce nezůstane až tak moc času na psaní, opak byl pravdou. Určitě tomu nahrával i fakt, že jsem prozatím lepší nástroj pro třídění myšlenek nenašel. Dohromady jsem pro svůj blog sepsal 30 článků, z toho přesně polovina vyšla na veřejnost. Ostatní? Jsou „v šuplíku“… A pravděpodobně tam zůstanou.

Jako každý rok jsem se ze zvědavosti koukl na statistiky nejnavštěvovanějších článků napsaných od 1. ledna 2015 až do předvčerejšího Silvestra. Měl jsem své favority a žebříček je potvrdil. Věřím, že vám sdílení toho, co vím a zkouším, pomáhá, a když už na článek kliknete, skutečně si z něj něco (alespoň málo) vezmete do praxe.

Žebříček nejčtenějších článků

5. místo: Automatizace práce prostřednictvím IFTTT

Jak propojit Facebook, Twitter, Instagram, Google Apps, Todoist, e-mail a další služby? Jak si docílit toho, aby vám informace o levných letenkách chodily jako upozornění ve formě SMS? Tento návod zaujal řadu čtenářů, o čemž svědčí také poměrně dost osobních konzultací ihned po zveřejnění.

4. místo: Pravidlo 2 minut z GTD používáte možná špatně

Pravidlo 2 minut je zmiňováno poměrně často. Víte však, že jej řada lídí používá poměrně nešťastně? Patříte mezi ně? Pročtěte si, jak správně přistupovat k této drobné technice, která přináší velké výsledky.

3. místo: Denní revize – rituál pro krátkodobou kontrolu

Rekapitulace aktuálního dne a plánování dalšího. Řada lidí nepraktikuje revize ani v minimálním rozsahu. Jak však používat systém, který není uklizený? Jak dobře definovat priority, když si na tuto činnost nevyhradíme žádný čas? Patnáctiminutová denní revize zajistí účinnou krátkodobou kontrolu.

2. místo: Povyšte Gmail na našlapaný komunikační nástroj

Gmail ve webovém prostředí je skutečně mocný nástroj a rozšíření o ty nejlepší doplňky jej posouvá ještě dál. A právě to je jeden z mnoha důvodů, proč jej v případě práce na PC upřednostňuji před desktopovými klienty. Které doplňky jsem si oblíbil nejvíce a jak mi pomáhají?

1. místo: Tipy pro zapisování, které zvýší vaši osobní produktivitu

„Nepoužívejte hlavu pro pamatování si toho, co máte udělat! Vše odkládejte do externího systému.“ Ano, toto jste slyšeli již mnohokrát. Ale jak vlastně „odkládat“? Kam zapisovat? Co zapisovat? A k čemu to celé vlastně je? To se dočtete v nejoblíbenějším článku roku 2015.

Slovo závěrem

Určitě pokračuji dál. Návštěvnost mého blogu vzrostla o 65%, což mi udělalo velkou radost. Mohu za to poděkovat všem, kteří články, jež vám pomohou, sdílíte. Nárůstu pomohlo i sdílení portálů Na volné noze, Mít vše hotovo a dalších. Moc děkuji a těším se na další společný rok.