Připravil jsem od září 2014 nový koncept workshopů k myšlenkovým mapám pro veřejnost. Stále platí to, co jsem si před téměř dvěma lety předsevzal – chci rozšířit myšlenkové mapy jako skvělou a nenáročnou techniku pro přemýšlení, plánování nebo spolupráci v týmech. Jako obvykle jsem si vybral platformu Naučmese a pustil se do propagace. Již na první kurz se přihlásilo osm statečných, kteří asi moc netušili, do čeho jdou – vždyť šlo o první díl z celého seriálu a k workshopu neexistoval jediný feedback. Protože si zakládám na přípravách a na tomto tříhodinovém startu mi skutečně záleželo, absolvoval jsem kromě pilování harmonogramu vlastního kurzu také přípravu v podobě kurzu Macro a Micro, aneb jak se vaří kurz. A vyplatilo se. Erika mi jako lektorka dokázala přinést několik tipů a nápadů, které jsem do Mind Mapping Workshopu 1 zakomponoval a ze zpětné vazby od účastníků vím, že to byl dobrý krok. Třeba včera mi do e-mailu dorazila jedna od Pavla Lázničky, který vede Hanibal sport:

„Na Danův kurz jsem šel s trochou nedůvěry. Nejsem zrovna kurzový typ, šetřím si čas a jeho fotka ve mně nevzbudila zrovna důvěru. Samotný kurz proběhl v příjemné atmosféře. Danův projev byl přesně opačný než dojem z fotky. Příjemný, spontánní,… A všechno na kurzu se zdálo lehké, logické, samozřejmé. Odcházel jsem s dojmem, že to byly dobře investované peníze i čas. A že teprve čas ukáže, jaký to mělo přínos. Ještě to není ani týden po kurzu a už mám několik map, ráno si plán na den maluju do map, zápis ze schůzky jsem si maloval do mapy během rozhovoru,… Ano čas ukázal, že tahle metoda mi je blízká, jde mi to a výsledek je: Zápisy jsou snažší a rychlejší, zábavnější a přehlednější. Takže jsem se hned přihlásil na pokračovací kurz.“

Poslal mi i myšlenkové mapy jako důkaz.

Myšlenkové mapy Pavla Lázničky

Dostal jsem feedback ke kurzu i fotce – to na ní vypadám skutečně tak nedůvěryhodně, nepříjmně a nespontánně? Promyslím to:)

Hned po kurzu napsal po mé pobídce recenzi také Tomáš Svěrák. Článek na jeho blogu mi udělal radost – ne snad proto, že se o mě píše, ale hlavně jde o to, že měly ty tři hodiny pozitivní dopad. Další drobné feedbacky dorazily na Naučmese portál.

Jsem rád, že jsem se dostal do této role. Těší mě, že se myšlenkové mapy konečně dostávají mezi lidi. Mají obrovský smysl a ve chvíli, kdy mi přijdou podobné ohlasy, jsem povzbuzen k dalším aktivitám.

A co vy? Přijdete také? Čekají nás tyto termíny:

Budu se těšit.