Nejen pro svět iOS existuje dlouhá řada kalendářů, diářů a plánovacích aplikací, ať už se zvučným jménem či zcela neznámých. Jednou z opomíjených, která je z pohledu plánování podle mého názoru ta povedenější, je Day2Life.

Day2Life - plánovací nástroj

Představení

Day2Life není, ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát, jen dalším elektronickým kalendářem. Samozřejmě je to nástroj schopný integrovat (nejen) váš iOS kalendář a zobrazovat tak veškeré události, které se vám máte zaznamenány ve vašem elektronickém diáři, jeho hlavní předností je však plánovací část, která většině aplikací, které jsem v minulosti vyzkoušel, zcela chybí nebo není moc povedená.

Day2Life samozřejmě nabízí standardní denní, týdenní, měsíční a roční pohledy. Umožňuje vkládat schůzky a události, zobrazovat pouze vybrané kalendáře nebo vyhledávat v názvech či obsahu schůzek. Veškeré základní možnosti, které známe z většiny aplikací, nalezneme i zde.

[embedplusvideo height=“480″ width=“640″ editlink=“http://bit.ly/1dH6iho“ standard=“http://www.youtube.com/v/6CyghNRIejY?fs=1″ vars=“ytid=6CyghNRIejY&width=640&height=480&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=“ id=“ep3828″ /]

 

Plánování

Výborně odvedenou částí je však právě již zmiňované plánování. V každém z výše uvedených pohledů je kromě standardní části s událostmi také kolonka pro naplánování konkrétního obdbobí. Chcete si nadefinovat denní úkoly jednoduše a přehledně bez toho, aniž by vám narušovaly přehlednost schůzek a termínovaných událostí? Není nic jednoduššího. A co týdenní, měsíční nebo roční cíle? A co ti, kteří chtějí koukat ještě více dopředu – je libo evidovat také životní záměry? Třeba je i rozdělit do jednotlivých sekcí, jakými jsou Domov, Finance, Zdraví nebo Práce?

Jednoduchost a přehlednost

Vše se ovládá neuvěřitelně snadně a intuitivně. Odpadá učení se složitým návykům a těžko zapamatovatelným postupům. Možnosti, které aplikace nabízí, jsou nejen představeny ve srozumitelném tutoriálu, ale rovněž jsou neustále dostupné a připravené na vaši akci – stále při ruce.

Jako bonus k celé té jednoduchosti lze přidat třeba synchronizaci přes Cloud, přidávání vlastních obrázků v plánovací sekci, výběr z barevných témat nebo vložení vlastního motta, které se vám bude zobrazovat.

A to nejlepší nakonec – integrace s Evernote! Aplikace dokáže vytvořit poznámkové bloky pro vaše záměry a provázat tak lehce poznámky a plánovací diář.

[embedplusvideo height=“300″ width=“430″ editlink=“http://bit.ly/1dH6vBb“ standard=“http://www.youtube.com/v/740uqHQhzbw?fs=1″ vars=“ytid=740uqHQhzbw&width=430&height=300&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=“ id=“ep6487″ /]

 

Závěrem

Nebudu se rozepisovat dál, doporučuji jej vyzkoušet. Základní nástroj je zcela zdarma, platíte pouze za integraci s Evernote ($1.99), která je volitelná. Za mě je to jeden z nej plánovacích nástrojů pro iOS a věřím, že budou vývojáři dále pracovat na jeho rozvoji a vytvoří kromě iPhone také iPad verzi.

A až Day2Life vyzkoušíte, podělte se o váš názor v komentářích.