Produktivita

Todoist: Úkoly a projekty pod kontrolou

24. listopadu 2015|

Článek jsem napsal pro skvělý časopis SuperApple.cz. Pokud chcete zjistit, jak s aplikací Todoist pracovat skutečně naplno, vidět nejrůznější případy užití a léty prověřené postupy, navštivte můj kurz pro veřejnost - Todoist: Úkoly a projekty pod kontrolou. Nejen Todoist, ale [...]

LightShot – snímejte obrazovku jako profík

9. srpna 2015|

Moc se mi nestává, že bych podrobně popisoval jednotlivé aplikace, které pro zvýšení osobní produktivity používám, až tak podrobně. Dnes udělám drobnou výjimku, neboť si myslím, že si ji LightShot, aplikace pro jednoduché a funkční pořizování snímků obrazovky, rozhodně zaslouží. [...]

Nakupujte efektivně na Aukro.cz a šetřete čas i peníze

5. července 2015|

Dnešní článek se na první pohled odklání od běžných témat, o kterých píši. Opak je však pravdou, rád bych vám totiž představil jednoduchý trik, jak využít službu IFTTT (přečtěte si také článek z letošního roku o jejím praktickém využití) pro [...]

Rozhovor o GTD, sebeorganizaci a dalších tématech

18. května 2015|

Když jsem před nějakým tím pátkem přijímal pozvání na rozhovor od Jirky Rosteckého, netušil jsem, kolik práce se za něčím podobným skrývá. Povídání před kamerou mám za sebou poměrně hodně, nicméně u toho pro portál MladýPodnikatel.cz bylo vše jinak. Spontánnost [...]

Kdo ještě neznáte AutoHotkey?

10. května 2015|

Pokud jste někdy navštívili některé z mých GTD školení či vystoupení na téma efektivity práce, určitě jste již zaslechli pojem AutoHotkey. Zmiňuji se o něm téměř na každém rohu, protože je to vedle IFTTT (článek Automatizace práce prostřednitvím IFTTT jsem [...]

AppWorkshop: aplikace pro osobní produktivitu

5. února 2015|

Na svých GTD školeních a kurzech se často setkávám s dotazy, jaké aplikace pro osobní produktivitu používám a k čemu mi slouží. Myslím si, že jsem účastníkům předal hromadu tipů na aplikace, které mi denně pomáhají s přívalem informací a [...]

Lepší rozhodování díky GTD kontextům

15. prosince 2014|

Metoda GTD přináší do naší sebeorganizace několik námětů na změnu pohledu provádění pracovních či osobních úkolů. Jedním z nejčastějších “překvapení” jsou kontexty. Jedná se o atribut úkolu, kterým definujeme, za jakých podmínek jej mohu provést. Obecně kontexty pomáhají v jednodušším [...]

Můj přístup k osobnímu time managementu

27. září 2014|

Honíme se za vyšší efektivitou, menší prokrastinací nebo smysluplnějšími cíli. Já sám jsem ve chvíli, kdy mi práce začala přerůstat přes hlavu a zasahovat významně do života, začal studovat ty nejlépe hodnocené knihy a navštěvovat tématické semináře, které měly ulevit [...]

Prezentace GTD z WebExpo 2014

14. září 2014|

V neděli 14. září 2014 jsem vystoupil na WebExpo 2014 s přednáškou "Jak žiji podle Getting Things Done". Tipy z několikaleté zkušenosti jsem shrnul do 90 minut, ve kterých jsem účastníkům předal svá doporučení na nejdůležitější oblasti, nástroje a postupy [...]

Přednáška o Zapier na GBG Prague

19. června 2014|

V úterý 17. června 2014 večer jsem se zúčastnil setkání Google Business Group Prague (GBG Prague), která se konala poblíž Staroměstského náměstí. Na tuto skvělou akci mě pozval Jan Slavík (a protože se nezúčastnil, tak jsem vlastně ani nezjistil proč), [...]