Produktivita

Jak pracuji s e-maily

Weby zaměřené na osobní produktivitu, time management nebo zefektivnění pracovních postupů jsou dnes prošpikovány nejednou poučkou o nakládání s e-maily. Stává se mi však několikrát do měsíce, že při konzultacích narazím na nezvládnutou práci s denně využívaným komunikačním nástrojem, jakým […] → ČÍST DÁL

FranklinCovey diář za kafe

Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně už jste slyšeli o mých setkáních nad GTD nebo myšlenkovými mapami "za kafe". Mám to rád - noví lidé, zajímavé názory a pohledy, minimálně tři zážitky denně. A pak ještě ty nechápající pohledy ve chvíli, […] → ČÍST DÁL

5 tipů pro práci s aplikací Mail na iOS

Chcete zjistit, jak svůj iPad využívat naplno? Přihlaste se na kurz iPad jako mobilní kancelář! Za necelých 250,- Kč za hodinu zjistíte, jak pracovat efektivně nejen s aplikací Mail, ale poznáte řadu dalších nástrojů, které zlepší vaši osobní produktivitu s […] → ČÍST DÁL

Týdenní revize mého osobního systému

Ať už využíváte GTD nebo jinou z metod pro osobní time management, pravděpodobně k ní patří pravidelné větší revize, jež většinou probíhají týdenních intervalech. Čas, který investujeme do pravidelné “údržby”, se několikanásobně vrátí v podobě důvěry, lehčí hlavy nebo třeba […] → ČÍST DÁL

Myšlenkové mapy a poznámky ze schůzek

Než jsem poznal myšlenkové mapy, často jsem se na jednáních a schůzkách potýkal s tím, že jsem měl problém se zápisy a poznámkami v kombinaci s udržením pozornosti a schopností adekvátně se zapojit do aktuální diskuze. Mluvení šlo rychle a […] → ČÍST DÁL

Devět tipů pro psaní na iPadu

Tak, jako patří psaní všemi deseti mezi základní návyky lidí, kteří tráví neodmyslitelnou část dne u počítače, je i osvojení si základních možností psaní na softwarové klávesnici iPadu podobnou „povinností“, nechcete-li, aby vás zdržovalo více, než musí. V následujících bodech […] → ČÍST DÁL