Za roky, které používám myšlenkové mapy pro práci i osobní život jsem se snažil inspirovat, ať už z hlediska grafického stylu nebo různých postupů, u řady autorů. Nejčastěji jsem pro tyto účely využíval mé oblíbené Google Obrázky, kde je materiálu na dlouhé hodiny. Občas ale sáhnu po některém z e-knih, kterých dnes na webu není mnoho, ale i to málo vám může pomoci v rozvoji vašich „mapovacích“ schopností. Kromě knih Tony Buzana je sepsáno několik publikací také dalšími autory. Kteří oslovili mě?

Paul Foreman

Můj nejoblíbenější autor, který své e-booky prodává na webu Mind Map Inspiration. V knihách sice naleznete zdánlivý návod na vytvoření graficky úžasného díla, nicméně tu jde hlavně o inspiraci, jak už jsem psal na začátku. Necelých 200,- Kč za kus není mnoho – získáte skvělé tipy pro kreslení map. Navíc je autor aktivní a zakoupením knihy jej podpoříte v další tvorbě. Naučil mě skrze jeho e-knihy hodně.

How I Drew My Mind Maps

Chuck Frey

Další velmi známý autor myšlenkových map a provozovatel blogu Mind Mapping Software Blog se, jak už sám název napovídá, zaměřuje na elektronické myšlenkové mapy. Jeho kniha Power Tips & Strategies for Mind Mapping Software je z hlediska prodejů poměrně úspěšná a najdete v ní celou řadů tipů. Na grafické hrátky, které předvádí Paul Foreman, můžete zapomenout, nicméně je zde řada tipů, které můžete při svém (nejen) elektronickém mapování využít. Pokud se vám zalíbí tato Chuckova kniha, můžete zkusit i další.

Power Tips and Strategies

Michelle Mapman

Třetí a poslední inspirací je autorka knihy, která nejen, že opakuje již několikrát napsané, ale také nabízí vlastní jednoduchý pohled s ukázkou praktické aplikace. Její e-kniha Learn With Mind Maps (a podtitulkem How To Enhance Your Memory, Take Better Notes, Boost Your Creativity, And Gain An Edge In Work Or School – Easily) je nyní dokonce ve slevě! Knihu jsem zakoupil teprve nedávno a stále čeká v mé Kindle čtečce na důkladnější pročtení, nicméně podle prvního prolétnutí si zcela zaslouženě získala pozitivní reakce a hodnocení čtenářů. Už se na ni těším!

Learn With Mind Maps

Co vy? Četli jste nějakou zajímavou publikaci, ať už v elektronické nebo papírové podobě? Máte další tip, který stojí za to? Určitě dejte vědět do komentářů k článku.