Celé to vzniklo jednou ve vlaku, kdy jsem přejížděl z kurzu z Brna do Ostravy a zjistil, že mám za sebou po více než roce 500 účastníků mých kurzů pro veřejnost na Naučmese. Skvělý projekt, díky kterému můžu dělat práci, která má smysl. Zvažoval jsem, jak to oslavit a napadlo mě – proč to neoslavit novým kurzem. Otevřel jsem svůj blok pro přípravu kurzů, Evernote, a během cesty poskládal kurz, u kterého jsem chtěl, aby se lidé bavili, byl pro ně maximálně přínosný a uplatnitelný v praxi. Vznikl „jednorázový“ workshop Myšlenkové mapy a dovolená za 0,- Kč.

Workshop Myšlenkové mapy

Vše se odehrálo včera ve skvělých prostorách pražské Pracovny, která mi přenechala zcela zdarma obrovské a perfektně vybavené místo. Když jsem tam přicházel, nevěřil jsem vlastním očím a jen zíral, s jakou profesionalitou mi připravili kompletně vše snad hodinu předem. Asi jsem to ve stavu, kdy jsem se snažil maximálně koncentrovat na začátek workshopu, ani dostatečně neocenil a rovnou skočil na přípravu. Díky jim za skutečně mistrovsky odvedenou práci!

Workshop Myšlenkové mapy

První účastníci přicházeli vzorně již 20 minut předem a já od začátku cítil, že to všechno bude skvělé. Při mém již běžné otázce „Kdo z vás má s mapami zkušenosti?“ se zvedla asi třetina rukou. A myslím si, že po pátečním workshopu se může bez obav přihlásit každý, kdo se účastnil. Ano, mapy nejsou žádná věda, ale překonali ostych, někteří obavy z kreslení, a skočili rovnou na věc. Občas s rozpaky, nicméně sami se koukněte na fotky, které vše vystihují nejlépe – a upozorňuji, že to nejsou jen obrázky, ale skutečně výsledek přemýšlení!

Workshop Myšlenkové mapy Workshop Myšlenkové mapy Workshop Myšlenkové mapy Workshop Myšlenkové mapy Workshop Myšlenkové mapy Workshop Myšlenkové mapy Workshop Myšlenkové mapyWorkshop Myšlenkové mapyWorkshop Myšlenkové mapy

Víte co? Mám z toho skvělé pocity, ale nebudu je rozepisovat – prostě si prohlédněte fotky z workshopu. Díky všem! A těším se na ostravské účastníky. A na oslavu 1000 účastníků kurzů.