Plánování s Day2Life – přehledná evidence záměrů

Posted by Daniel Gamrot |02 Zář 13 | 4 komentáře

Plánování s Day2Life – přehledná evidence záměrů

Nejen pro svět iOS existuje dlouhá řada kalendářů, diářů a plánovacích aplikací, ať už se zvučným jménem či zcela neznámých. Jednou z opomíjených, která je z pohledu plánování podle mého názoru ta povedenější, je Day2Life.

Day2Life - plánovací nástroj

Představení

Day2Life není, ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát, jen dalším elektronickým kalendářem. Samozřejmě je to nástroj schopný integrovat (nejen) váš iOS kalendář a zobrazovat tak veškeré události, které se vám máte zaznamenány ve vašem elektronickém diáři, jeho hlavní předností je však plánovací část, která většině aplikací, které jsem v minulosti vyzkoušel, zcela chybí nebo není moc povedená.

Day2Life samozřejmě nabízí standardní denní, týdenní, měsíční a roční pohledy. Umožňuje vkládat schůzky a události, zobrazovat pouze vybrané kalendáře nebo vyhledávat v názvech či obsahu schůzek. Veškeré základní možnosti, které známe z většiny aplikací, nalezneme i zde.

 

Plánování

Výborně odvedenou částí je však právě již zmiňované plánování. V každém z výše uvedených pohledů je kromě standardní části s událostmi také kolonka pro naplánování konkrétního obdbobí. Chcete si nadefinovat denní úkoly jednoduše a přehledně bez toho, aniž by vám narušovaly přehlednost schůzek a termínovaných událostí? Není nic jednoduššího. A co týdenní, měsíční nebo roční cíle? A co ti, kteří chtějí koukat ještě více dopředu – je libo evidovat také životní záměry? Třeba je i rozdělit do jednotlivých sekcí, jakými jsou Domov, Finance, Zdraví nebo Práce?

Jednoduchost a přehlednost

Vše se ovládá neuvěřitelně snadně a intuitivně. Odpadá učení se složitým návykům a těžko zapamatovatelným postupům. Možnosti, které aplikace nabízí, jsou nejen představeny ve srozumitelném tutoriálu, ale rovněž jsou neustále dostupné a připravené na vaši akci – stále při ruce.

Jako bonus k celé té jednoduchosti lze přidat třeba synchronizaci přes Cloud, přidávání vlastních obrázků v plánovací sekci, výběr z barevných témat nebo vložení vlastního motta, které se vám bude zobrazovat.

A to nejlepší nakonec – integrace s Evernote! Aplikace dokáže vytvořit poznámkové bloky pro vaše záměry a provázat tak lehce poznámky a plánovací diář.

 

Závěrem

Nebudu se rozepisovat dál, doporučuji jej vyzkoušet. Základní nástroj je zcela zdarma, platíte pouze za integraci s Evernote ($1.99), která je volitelná. Za mě je to jeden z nej plánovacích nástrojů pro iOS a věřím, že budou vývojáři dále pracovat na jeho rozvoji a vytvoří kromě iPhone také iPad verzi.

A až Day2Life vyzkoušíte, podělte se o váš názor v komentářích.


4 comments

  1. Vyzera to tak, ze Day2Life by sa dal použiť ako FranklinCovey diar. S rolami (vymenit za kalendare home, work…) Neviem k tomu ale pripojit Google kalendare. Treba ich nejako specialne pripojit?

    1. Vlado, určitě je to jedna z možností.

      Google kalendář nepoužívám, ale pokud jej máš navedený do iPhone, měl by se zobrazit mezi aktivními kalendáři. Žádné speciální připojení by nemělo být nutné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starší příspěvky:
FranklinCovey diář
FranklinCovey diář za kafe

Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně už jste slyšeli o mých setkáních nad GTD nebo myšlenkovými mapami "za kafe". Mám to

Zavřít