Na posledním školení Efektivní mobilní kanceláře padla otázka – jak jednoduše promítnout obrazovku mobilního zařízení s Android ve verzi nižší než 5.0 (Lollipop) na PC s Windows nebo MacBook? Variant je několik, mou oblíbenou, která nevyžaduje root u tabletu nebo mobilního telefonu, je doplněk do Chrome, který se jmenuje Vysor. Jeho zprovoznění je otázkou několika minut a funguje výborně. Využít jej můžete při pořizování screenshotů nebo, podobně jako já, když potřebujete ukázat to, co se děje na obrazovce vašeho mobilu – třeba právě na školeních. Jak na něj?

Školení Efektivní mobilní kancelář

Nejdříve je potřeba připravit si prostředí ve vašem počítači.

  1. Pokud jej ještě nemáte, nainstalujte si Google Chrome.
  2. Nainstalujte si Vysor z tohoto odkazu.
  3. Pokud máte PC s Windows, nainstalujte si ADB Drivers.

 

Pak přichází na řadu hardware – kromě mobilního zařízení a počítače potřebujete již jen USB kabel pro propojení. Ten určitě máte.

Dalším krokem je nastavení USB ladícího režimu.

  1. Aktivujte „režim vývojáře“ a to tak, že v nabídce Nastavení >> Informace o zařízení klepnete cca 7x na položku Číslo sestavení. V různých telefonech najdete tuto možnost na jiných místech, hledejte, případně se obraťte na Google, pokud ji nebudete moci najít. Nebo napište do komentářů.
    Vysor - číslo sestavení
  2. V nabídce Nastavení >> Možnosti vývojáře (název se může lišit podle typu telefonu) najděte položku Ladění USB a tu aktivujte. Potvrďte, pokud to bude vaše zařízení chtít.
    Vysor - ladění USB

Máte hotovo. Nyní připojte svůj telefon nebo tablet k počítači prostřednictvím USB kabelu, spusťte aplikaci Vysor a klepněte na Find Devices (najít zařízení). Propojte Vysor se svým telefonem a telefonu potvrďte klepnutím na OK (případně klepněte na druhé tlačítko, pokud již toto oznámení nechcete nikdy vidět).

Vysor - základní prostředí

Vysor - potvrzení

Nyní máte k dispozici obrazovku svého Android telefonu na ploše počítače.

Vysor - obrazovka

Užívejte tuto aplikaci dle libosti, určitě vám přijde vhod, pokud pořizujete screenshoty k článkům nebo prezentacím, školíte nebo zkrátka chcete jen z jakýchkoliv důvodů ukázat, jak na telefonu pracujete.