V posledním článku jsem vám představil nástroj EverClip, který je perfektním doplňkem mobilní produktivity s iOS zařízením a Evernote (nemáte-li Evernote účet, doporučuji si jej zřídit – klepnutím na předchozí odkaz se dostate k registračnímu formuláři a získáte měsíční PREMIUM účet zdarma – stejně jako já). Abych netěšil jen uživatele iOS, zabrousíme dnes ke službě a aplikaci, kterou je možné využívat také na platformě Android (ale stejně dobře i bez mobilního zařízení). Díky tomuto nástroji budete až neuvěřitelně snadno vytvářet a využívat šablony pro Evernote. Jakmile si najdete tu pravou z pestré nabídky, kterou pro vás jiní autoři připravili, připadně vytvoříte vlastní, stačí jen vyplnit požadovaná pole a odeslat. V Evernote se pak založí poznámka se všemi zadanými parametry. Chcete opakovaně vytvářet úkoly, zadání projektů, kontakty, pracovní příkazy, poznámky z telefonátů, zadání domácích úkolů, recepty, reporty z cvičení nebo třeba záznamy do cestovního deníku? Zavítejte do světa KustomNote!

Využívání šablon v Evernote je efektivním krokem v případě, že opakovaně vytváříte poznámky se stejnou kostrou. O nastřádání cenného času v tomto případně nemůže být pochyb. KustomNote je jednou z cest (další představím v budoucích článcích), kterými je možné se vydat. Ve webovém nástroji máte možnost využít některé z již vytvořených šablon nebo si připravit zcela novou podle svých představ. Je z čeho vybírat, nicméně věřím, že spousta z vás sáhne po možnosti postavit si vlastní “kousek”. Příprava vlastní šablony je poměrně intuitivní a chce to jen pár minut cviku (pokud si přeci nebudete vědět s čímkoliv rady, napište do komentářů).

KustomNote a kategorie

Za zmínku stojí jistě mobilní aplikace KustomNote pro iOS a Android. Využitá KustomNote ve webovém prohlížeči je totiž fajn, ale… Co v terénu, že? Takže šup do App Store nebo Google Play a instalovat. Po spuštění na vás opět nečekají žádné pasti. Aplikace je jednoduchá a po přihlášení ihned víte co a jak.

KustomNote pro Android

Pokud se ptáte na to, kolik vás to vše bude stát, věřte, že freemium model v podání KustomNote je prima. Základní služby, se kterými si vystačíte, chcete-li využívat pouze online přístupu, jsou zdarma. Budete-li se chtít zbavit reklam a zakládat poznámky na mobilním zařízení také v offline módu, zaplatíte $1.99 měsíčně (verze Basic). A nejvyšší verze, zvaná Ultimate, vás přijde na $3.99 měsíčně a dostanete s ní také integraci do Evernote Business a MailChimp. Osobně nemám poslední variantu vyzkoušenou a využívám Basic – ta je perfektní a rád autory tohoto skvělého projektu podpořím.

KustomNote a kolik za něj zaplatím

O tom, jak pracovat (nejen) s aplikací KustomNote i dalšími nástroji, si budeme povídat na mém kurzu Evernote: elektronický archiv. Chcete-li proniknout během čtyř hodin společně s dalšími účastníky do základů práce s Evernote, můžete se registrovat zde.

Co vy? Máte již svůj KustomNote účet? Využíváte jej? A jak jste spokojeni?