Aplikace

Roční mobilní detox

8. ledna 2018|Aplikace, Audioknihy, iPhone, Knihy, Návyky, Produktivita, Sebeorganizace, Zamyšlení|

Na začátku nového roku jsem zaznamenal několik pokusů známých a kolegů o minimalizaci používání chytrého telefonu. Někdo to vzal pěkně zostra - vyměnil iPhone za tlačítkový telefon. Jiní odinstalovali část aplikací, které je až moc často odtrhávaly od reality, jako je Facebook, Twitter nebo další sociální sítě. Věřte mi, že [...]

Todoist: Úkoly a projekty pod kontrolou

24. listopadu 2015|Aplikace, GTD, Produktivita, Recenze|

Článek jsem napsal pro skvělý časopis SuperApple.cz. Pokud chcete zjistit, jak s aplikací Todoist pracovat skutečně naplno, vidět nejrůznější případy užití a léty prověřené postupy, navštivte můj kurz pro veřejnost - Todoist: Úkoly a projekty pod kontrolou. Nejen Todoist, ale také další aplikace pro produktivnější práci, prakticky ukazuji také v [...]

Snadná cesta k prezentaci Android obrazovky

1. listopadu 2015|Aplikace|

Na posledním školení Efektivní mobilní kanceláře padla otázka - jak jednoduše promítnout obrazovku mobilního zařízení s Android ve verzi nižší než 5.0 (Lollipop) na PC s Windows nebo MacBook? Variant je několik, mou oblíbenou, která nevyžaduje root u tabletu nebo mobilního telefonu, je doplněk do Chrome, který se jmenuje Vysor. Jeho [...]

LightShot – snímejte obrazovku jako profík

9. srpna 2015|Aplikace, Produktivita, Recenze|

Moc se mi nestává, že bych podrobně popisoval jednotlivé aplikace, které pro zvýšení osobní produktivity používám, až tak podrobně. Dnes udělám drobnou výjimku, neboť si myslím, že si ji LightShot, aplikace pro jednoduché a funkční pořizování snímků obrazovky, rozhodně zaslouží. Oblast osobní produktivity je velmi rozsáhlá a zahrnuje velmi často [...]

Rozhovor o GTD, sebeorganizaci a dalších tématech

18. května 2015|Aplikace, Evernote, GTD, Produktivita, Rozhovory|

Když jsem před nějakým tím pátkem přijímal pozvání na rozhovor od Jirky Rosteckého, netušil jsem, kolik práce se za něčím podobným skrývá. Povídání před kamerou mám za sebou poměrně hodně, nicméně u toho pro portál MladýPodnikatel.cz bylo vše jinak. Spontánnost byla nahrazena tvrdou přípravou. S Jirkou jsme si chtěli velmi [...]

Kdo ještě neznáte AutoHotkey?

10. května 2015|Aplikace, Produktivita|

Pokud jste někdy navštívili některé z mých GTD školení či vystoupení na téma efektivity práce, určitě jste již zaslechli pojem AutoHotkey. Zmiňuji se o něm téměř na každém rohu, protože je to vedle IFTTT (článek Automatizace práce prostřednitvím IFTTT jsem publikoval nedávno) jedna ze služeb, které mi pomáhají v lepším [...]

Povyšte Gmail na našlapaný komunikační nástroj

26. dubna 2015|Aplikace, E-mail|

E-mail je pro mě hlavním komunikačním nástrojem. Jelikož jsem během dne těžko k zastižení na telefonu, odkazuji lidi raději na e-maily (nebo konkrétní hodinu, kdy se můžeme telefonicky spojit). Podobně jako spousta dalších uživatelů jsem i já začínal před lety objevováním světa elektronických psaníček prostřednictvím služeb Post, Atlas, Centrum nebo Seznam. [...]

Automatizace práce prostřednictvím IFTTT

16. dubna 2015|Aplikace|

Včera jsem se zúčasnil akce Mobilní firma, kterou spolupořádal Know How Klub. Moc mě potěšila nabídka na uspořádání čtyř krátkých workshopů na téma Automatizace práce, která je mi velmi blízká (ano, jsem lenoch a otevřeně to přiznávám). Po třech hodinách, které byly zaměřeny na praktické využití služeb IFTTT a Zapier jsem věděl, [...]